Kodowanie w bibliotece

Zapraszam na zajęcia z interaktywnym robotem edukacyjnym. Photon poprzez zabawę rozwija kreatywność i zdolność logicznego myślenia, uczy dziecko podstaw programowania i zrozumienia działania czujników, w które jest wyposażony. 
Zajęcia są bezpłatne. Będą się odbywać w środy w godzinach 16.00-17.30
 
 
 
 

Malowane kamienie

Jak widać kamienie lubią być malowane o każdej porze roku. Spontaniczne spotkanie, kamienie, które się nie kończą i jest wystawka, która coraz to się powiększa. Ale są też kamienie, które z twórcą wracają do domu. 

Kosmiczna Noc na Stacji Biblioteka

Kosmiczna Noc na Stacji Biblioteka pełna kosmicznych wrażeń, sporej dawce informacji o wszechświecie, malarskiej lawinie świecących barw i nocnego odpoczynku przy kosmicznym filmie już ZA NAMI. Dziękuję panu Dominikowi Bieńko za możliwość zwiedzenia Obserwatorium w Trzeszczanach a wszystkich uczestników i chętnych do ciągłego zgłębiania wiedzy o kosmosie zapraszam do biblioteki.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek 2019

W książkach jest magia

26 września 2019 r. 3-latki z Przedszkola nr 3, jak "Pszczółki" wyczarowywały kropki i kropeczki w książce pt. "Naciśnij mnie". Dzieci mnożyły i powiększały, odgadywały zagadki do wierszy Zbigniewa Dmitrocy "Zwierzęta i zwierzątka" i przekonały się, że Kicia Kocia też lubiła chodzić do przedszkola.

Czytaj więcej...

Nowe książki już są!

Na chłodne jesienne dni i długie wieczory najlepsze są nowości książkowe. Jeszcze przez chwilę dostępne na Stacji Biblioteka.

Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki wiedzą już o wyprawce czytelniczej!

Z wizytą u dzieci z Przedszkola nr 3, bo to na nich i nie tylko na Stacji Biblioteka czeka wyprawka czytelnicza.

Czytaj więcej...

Druga edycja akcji "Mała książka - wielki człowiek" - zapraszamy!

Nasza Biblioteka po raz drugi bierze udział w projekcie "Mała Książka Wielki Człowiek". Tegoroczna edycja skierowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja dopiero się rozpoczęła, a już jest pięcioro nowych uczestników, właścicieli książki "Pierwsze Czytanki dla..." oraz zbieraczy naklejek. Zachęcamy inne dzieci do uczestniczenia w akcji.

Czytaj więcej...

Morskie opowieści

O morskich skarbach i mieszkańcach podwodnych krain 4-5 latki z Przedszkola nr 3 dowiedziały się z książek "Co kryje morze', "Nela i skarby piratów", "Rekin Nudojad". Nie mogło zabraknąć też Kici Koci i jej przygody na plaży. Dzieci miały również okazję dotknąć skarbów tajemniczej skrzynki. W zajęciach z 11 września 2019 roku wzięło udział 20 osób.

Czytaj więcej...

Nowości w bibliotece

A na Stacji Biblioteka pojawiły się nowe książki dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy

Czytaj więcej...