Miłe odwiedziny uczniów klasy IVa

Każde spotkanie w naszej bibliotece z młodymi ludźmi jest nadzieją na poznanie nowych czytelników i okazją do zaszczepienia w nich ciekawości i miłości do książek. Uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 3, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili nas, by poznać tajniki pracy oraz ofertę biblioteki, obiecali częściej tu zaglądać.

Czytaj więcej...

PIKNIK SENIORÓW

Opowieść o Azji - relacja po spotkaniu

Mieć ciasto i zjeść ciastko, czyli jak żyć w zgodzie z własnymi marzeniami. Prowokacyjne hasło spotkania miało swój głęboki przekaz. Włóczykije - Karolina Suchecka z Hrubieszowa oraz Wojciech Ziółkowski z Janikowa przekonywali i dawali dowody na to, że można w życiu podążać drogą własnych marzeń i w ten sposób znaleźć sposób na szczęśliwą przyszłość.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Przekonały się o tym dzieci z kl. 2b Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie 25.04.2019r. Na zajęciach wspólnie ustalały różne sytuacje, w których książka jest niezbędna, ustalały też jakie są zalety wybranych książek. dlaczego warto po nie sięgać.  

Czytaj więcej...

Zapraszamy na opowieść o życiu w Azji

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Ciężko jest przecenić czytanie dzieciom, a szczególnie 2 kwietnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowym Dzień Książki dla Dzieci. O wartości książek i o dzisiejszym święcie dowiedziały się dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2. 

Czytaj więcej...

Raz, dwa, trzy, okładkę zrobisz Ty! - konkurs plastyczny

Czytaj więcej...

Czytanie dzieciom trwa!

Czytanie dzieciom to wyjątkowo przyjemne zajęcie! Od kilku miesięcy nieprzerwanie trwa cykl spotkań z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 2 i poznawanie ich z różnorodną literaturą dziecięcą z naszych zbiorów. Poniżej fotorelacja ze spotkań marcowych.

Czytaj więcej...

Ferie z kodowaniem? Czemu nie !

ScottieGo! i robot Photon – możliwości i wyzwania. Po kolei, od początku, małymi kroczkami i rosną nam nowi mistrzowie kodowania!

Czytaj więcej...

Z miłością dla naszych czytelników!

Czytaj więcej...