Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970-1985

W gablotach na deptaku miejskim można przeglądać fotografie tworzące wystawę pod tytułem Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970-1985. Fotografie zostały zgromadzone przez Mirosława Dąbrowskiego z Towarzystwa Przyjaciół Hrubcia, który z przyjemnością wspomina tamten czas spędzony na hrubieszowskim stadionie, na treningach czy zawodach.

Czytaj więcej...

Hrubieszowskie fotografie w CISie

Od kilku tygodni wybrane fotografie mieszkańców Hrubieszowa, udostępnione przez archiwum CATL, zdobią jedną ze ścian baru przy ul. Narutowicza 27, prowadzonego przez Centrum Integracji Społecznej w Mienianach. Przy smacznych, domowych obiadach można podziwiać miejsca i ludzi Hrubieszowa z dawnych lat.

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - w aktualnościach Radia Lublin

Miłe spotkanie z panią Aleksandrą Flis z Radia Lublin i promocja działań Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, a dokładniej wystawy "Pamięć Twojego podwórka". W rozmowie wzięli udział także zaprzyjaźnieni z nami hrubieszowianie, którzy udostępnili naszemu archiwum swoje prywatne fotografie - pani Katarzyna Leokadia Bajurka i pan Zenon Leszek Lenard. Krótka audycja do wysłuchania popołudniu 24.01.2019. 

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - wirtualna wystawa

Zapraszamy do oglądania fotografii i czytania wspomnień o hrubieszowskich podwórkach na wystawie "Pamięć Twojego podwórka".

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - wystawa dla mieszkańców

 

Zapraszamy do oglądania i czytania wystawy "Pamięć Twojego podwórka", która została przygotowana w ostatnim czasie przez zespół Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej. Wystawę fotograficzną można oglądać w gablotach na deptaku miejskim, część zawierającą wspomnienia mieszkańców Hrubieszowa w holu Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - otwarcie wystawy

14 grudnia odbyło się otwarcie wystawy Pamięć Twojego podwórka, która była częścią projektu, realizowanego w bibliotece w 2018 roku pod tytułem Pełna pamięć Twojego podwórka. Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej podjęło próbę pozyskania historii o hrubieszowskich podwórkach. We wrześniu bibliotekarze spotykali się z mieszkańcami Hrubieszowa i zachęcali do opowieści o tym, jak dawniej wyglądały miejsca, w których się wychowywali, mieszkali, bawili. 30 września, podczas wieczoru muzycznego z Teatrem Piosenki Młyn, po wysłuchaniu nowego repertuaru o tematyce hrubieszowskiej odbył się wieczór wspomnień przy kawie i fotografiach.

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - fotografie w mieście

 

Wybrać tylko kilka najciekawszych fotografii z tysiąca innych to bardzo trudne zadanie. Dla nas wszystkie fotografie są ciekawe, bo zatrzymują w kadrze fragment Hrubieszowa lub życia jego mieszkańców. Dziękujemy za udostępniane przez Państwa fotografie, archiwum CATL rozrasta się tylko dzięki Państwa dobrej woli i zaangażowaniu. Projekt "Pełna pamięć Twojego podwórka" trwa, gromadzimy fotografie i wspomnienia dotyczące hrubieszowskich podwórek, ulic, miejsc bliskich sercu. Na ogrodzeniu Kościoła pw. św. Mikołaja prezentujemy kilka fotografii przekrojowych dawnego Hrubieszowa. 

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - koncert i wieczór wspomnień

"A może jest tak,

Że póki gdzieś w nas,

Że póki się resztką

Choćby tli nadzieja,

Z dnia na dzień, ot tak,

Nie zmieni nas świat,

W kamienie,

Gdy innych

Z powodzeniem zmienia!"

Teatr Piosenki Młyn "Piosenka o tęsknocie"

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - po spotkaniach z mieszkańcami

 Wspomnienia o życiu w dawnym Hrubieszowie, o podwórku, na którym się wychowało oraz rozmowy o tym, jak ważne jest ratowanie małych historii naszego miasta były tematem trzech spotkań z mieszkańcami Hrubieszowa: w parku miejskim, przy Sanktuarium i na deptaku.

W najbliższym czasie spotkaniem z Państwem będzie koncert Teatru Piosenki Młyn, na który zapraszamy w niedzielę 30 września o godz. 19.00.

Czytaj więcej...

Pamięć Twojego podwórka - zapraszamy na koncert

 618 rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu świętujemy zapraszając państwa na spektakl muzyczny Teatru Piosenki Młyn "Pamięć Twojego podwórka", który będzie okazją do wspomnień o życiu w dawnym Hrubieszowie. Po koncercie Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej zaprasza na oglądanie fotografii i rozmowy przy ciastku i kawie. 

30 września, godz. 19.00, cena 15 zł. Bilety do nabycia w Hrubieszowskim Domu Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej...