Narodowe Czytanie w naszej Lawendowej Filii nr 4 – trochę inaczej, ale z sercem!
Narodowe Czytanie to nie tylko wspólna lektura – to przede wszystkim pielęgnowanie naszej tożsamości kulturowej i językowej.
To okazja, by zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie, jak bogata i piękna jest polska literatura.
Dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat zarażać dzieci miłością do słowa pisanego – i właśnie to staraliśmy się zrobić w tym roku.
W naszej filii świętowaliśmy nieco nietypowo – lektor czytał fraszki Jana Kochanowskiego, a odwiedzający nas czytelnicy mieli okazję stworzyć własne, pamiątkowe zakładki do książek.
Największą radością było dla mnie to, że tak wiele dzieci przychodziło z uśmiechem, z zapałem tworząc zakładki – nie tylko dla siebie, ale także dla rodzeństwa czy rodziców.
Co najpiękniejsze – każde z nich
wiedziało, że to dziś jest szczególny dzień, poświęcony twórczości Jana Kochanowskiego.
To właśnie w takich chwilach widzimy, jak ważne jest, by dzieci uczestniczyły w tego typu wydarzeniach.
Bo miłość do literatury, szacunek dla języka i ciekawość świata rodzą się właśnie z takich wspólnych, pięknych doświadczeń.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami – wspólnie stworzyliśmy coś wyjątkowego.







