Kadra

Tomasz Czerwonka – informatyk, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu na kierunku Informatyka stosowana.

Pasjonat nowych technologii, informatyki i elektroniki, programista, web developer.

W Bibliotece odpowiada za całą infrastrukturę informatyczną, sprzęt nagłośnieniowy, nadzoruje sieć teleinformatyczną.

Bywa grafikiem, bibliotekarzem, akustykiem, pracownikiem technicznym, fotografem i in.

dla HUTW prowadzi zajęcia z nowych technologii.


Jolanta Dobosz – bibliotekarka, absolwentka kierunku Informacja Naukowa
i Bibliotekoznawstwo UMCS w Lublinie.

Stale współpracuje z przedszkolami, prowadząc tematyczne warsztaty czytelnicze i nie tylko oraz animacje z książką.

Pasjonatka nowych technologii oraz rękodzieła,
w szczególności makramy, oraz tworzenia zielonych kompozycji w postaci obrazów z mchu chrobotka czy też tworzenia leśnych ogrodów
w szkle.


Małgorzata Dudek posiada akredytację Institut für Lebensbegleitendes Lernen z Wiednia – jest doświadczoną Terapeutą Senioralną wg. metody Montessori dla Seniorów

Jest członkiem założycielem Fundacji Radość Uczenia się

Pomysłodawczyni i realizatorka projektu L3M Polska Radość uczenia się przez całe życie

Założycielka Savoir Vivre Szkoła Dobrych Manier

Propagatorka długiego i szczęśliwego życia

Wartości pedagogiki M. Montessori:

Humanistyczny i personalistyczny wymiar teorii i praktyki pedagogicznej; szacunek dla rozwijającej się osobowości; troska o indywidualny i społeczny rozwój; miłość do ludzi i świata, samodzielność; pomysłowe, oryginalne, kształcące pomoce rozwojowe; „pomóż mi samemu to zrobić” – egzemplifikacja dialogu pedagogicznego.


Aleksandra Kopczyńska absolwentka historii, bibliotekoznawstwa, pedagogiki i archiwistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

absolwentka studiów podyplomowych – Broker informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Diagnoza i terapia pedagogiczna
w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Trenerka i biblioterapeutka.

Autorka i promotorka metody Gimnastyka umysłu dla seniorów MBP.

Gimnastyka umysłu to rodzaj treningu, którego celem jest utrzymanie
i poprawa funkcji umysłowych u starszych osób. Ta forma aktywności skupia się na stymulowaniu różnych obszarów mózgu, takich jak pamięć, koncentracja, myślenie abstrakcyjne i logiczne, jak również zdolności poznawcze.


Joanna Korycka – bibliotekarka, z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyła Katolicki Uniwersytet w Lublinie.

W Bibliotece odpowiedzialna za pracę z czytelnikiem w młodszej grupie wiekowej.

Prowadzi kreatywne zajęcia z dziećmi.

Pasjonatka rękodzieła artystycznego, wykonuje różne ozdoby z wikliny papierowej, bibuły, krepiny oraz szyje ozdoby świąteczne i zabawki.


Anna Kozicka – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Absolwentka Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”.

Blisko 12 lat doświadczenia w pracy z dziećmi, dorosłymi oraz seniorami w miastach tj. Biała Podlaska, Lublin, Wrocław i Hrubieszów.

Właścicielka, trener fitness oraz instruktor tańca
w Studio Fitness „
Fit&Art” w Hrubieszowie.

Nauczyciel akademicki na Akademii Wincentego Pola w Lublinie.

Pasjonatka wędrówek górskich, bez pamięci zakochana w Tatrach. Prywatnie mama 4-latki.


Paula Pirogowicz – anglistka, bibliotekarka w dziale dla dorosłych.

W Bibliotece prowadzi zajęcia scrapbookingu i języka angielskiego dla różnych grup wiekowych.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi
i dorosłymi.

Prowadząca cykl zajęć języka angielskiego
w Hrubieszowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, podczas których słuchacze mają okazję nauczyć się języka od podstaw.


Małgorzata Skowron – poetka, laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, autorka  ośmiu tomików wierszy,  jurorka konkursów recytatorskich i literackich, członek Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej.

Tworzy przede wszystkim wiersze dla dzieci. Jej utwory drukowane są w zbiorowych tomikach, czasopismach literackich, wydawnictwach regionalnych i pokonkursowych, wykorzystywane w konkursach recytatorskich,  plastycznych, widowiskach teatralno-muzycznych, prezentowane na antenie radiowej i umieszczone w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zaangażowana jest w życie społeczne i kulturalne miasta i regionu. Ma częsty kontakt z odbiorcami swojej twórczości. Uhonorowana została medalami Bolesława Leśmiana i Stanisława Buczyńskiego.


Krzysztof Słupski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim, kursu „Metodyka pracy z solistą i zespołem wokalnym” WOK.

Integruje seniorów prowadząc amatorskie zespoły śpiewacze, edukując i uwrażliwiając ich na muzykę oraz tradycję.

Muzyka towarzyszy mu od zawsze, gra od 6 roku życia, początkowo ze słuchu, w formie zabawy na pianinie, później na akordeonie i innych instrumentach. Podczas nauki w Szkole Muzycznej był członkiem orkiestr dętych.

Jako instruktor bierze udział w wielu przeglądach muzycznych i konkursach o różnej randze. Niejednokrotnie prowadzone przez niego zespoły otrzymywały nagrody
i wyróżnienia.

Laureat Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego
w dziedzinie popularyzacji i upowszechniania kultury.


Renata Staniec – Absolwentka kierunku Biologia na UMCS w Lublinie;

Od 38 lat związana z medyczną diagnostyką laboratoryjną; Od 2009 r. Specjalista Analityki Klinicznej, od 2011 Specjalista Zdrowia Publicznego; Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku kierownika medycznego laboratorium diagnostycznego;

Zainteresowania poza pracą zawodową: poezja, muzyka, psychologia;

Członek Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury.

Debiut – 2006 w tomiku „Świetlista strona życia”, wydanym z okazji 15-lecia Klubu. 2013 wydanie dwu autorskich tomików „Mimochodem… Z wiatrem we włosach” i ” Mimochodem… Z pieprzykiem”

– Laureatka konkursów literackich; Jej wiersze były drukowane w zeszytach literackich Klubu, wydawnictwach pokonkursowych i prasie; Jurorka w konkursach poetyckich i recytatorskich; Pisanie wierszy to odskocznia od pracy zawodowej oraz problemów dnia codziennego, zaś spotkania z miłośnikami poezji, czytanie wierszy, rozmowy o twórczości i życiu poetów sprawia wielką satysfakcję.


Katarzyna Suchecka – absolwentka politologii, pedagogiki
i bibliotekoznawstwa na UMCS w Lublinie.

Bibliotekarka MBP w dziale dla dorosłych,

koordynatorka Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL), działającego od 12 lat w bibliotece.

Pasjonatka historii Hrubieszowa, prowadząca cykl spotkań „Hrubieszów – dzielimy się wspomnieniami”, na których prezentuje fotografie dawnego Hrubieszowa i wspomnienia jego mieszkańców.


Katarzyna Tokarz – absolwentka dziennikarstwa
i
medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz humanistyki cyfrowej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W MBP pełni funkcję pracownika ds. rewitalizacji i realizacji zadań HCD.

Miłośniczka kreatywnego pisania, nowych technologii i social mediów.

Edukacja cyfrowa – kurs podstaw obsługi komputera przygotowany z myślą o seniorach, którzy pragną odnaleźć się w świecie nowych technologii. Na każdych zajęciach powoli
i stopniowo ćwiczymy wybrane umiejętności, jak obsługa myszki, tworzenie dokumentów tekstowych i e-maili czy wyszukiwanie informacji za pomocą przeglądarki internetowej.

Kącik porad cyfrowych dla seniorów – indywidualne konsultacje z doradcą, który pomaga rozwiązywać bieżące problemy z telefonem, laptopem czy tabletem.


Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (kierunek: animator i menedżer kultury oraz pedagogika), I edycji Szkoły Trenerskiej STOP, Kursu trenerskiego z zakresu facylitacji „Dobre Spotkanie – jak to zrobić”, Szkoły Liderów PAFW.

Uczestniczka i ambasadorka Programu LABiB, Projektów „Czytanie dziedzictwa kultury” Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie oraz Akademii Partycypacji Społecznej „Przystanek Animacja” i „Desant animacyjny”. Posiada certyfikat L3M Radość uczenia się przez całe życie wg M. Montessori. Fanka i ambasadorka Loesje.

Na co dzień dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej- Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau.

Aktywnie włącza się w działania środowiskowe sprzyjające upowszechnianiu i udostępnianiu szeroko pojętej kultury.

Nagrodzona tytułem Lubelskiego Bibliotekarza roku 2017, w tym samym roku drugie miejsce w ogólnopolskim  konkursie Bibliotekarz Roku.

Działa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, szczególnie w obszarze pracy
z młodzieżą, kultury i działalności na rzecz innych. Pracuje dla ludzi i wierzy w ludzi. Prywatnie lubi ciekawe i inspirujące spotkanie z drugim człowiekiem.