Bajkoterapia powraca!
Wartość w zespole.
Październik to miesiąc, w którym ruszamy z kolejnym cyklem Bajkoterapii z biblioteką!
Na pierwszy ogień gościliśmy wspaniałą klasę 4a ze Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
Wybraliśmy wyjątkową opowieść od Zaczytani.org: „Lewa łapa Leona”.
Ta historia, pełna ciepła i mądrości, niesie ważne przesłanie: nie trzeba być najlepszym, by być ważnym!
W drużynie – tak jak w życiu – każdy głos, łapa i serce się liczy!
Dzięki Leonowi przekonaliśmy się, że drużyna to nie tylko boisko – to także klasa, rodzina, grupa przyjaciół. Scenki odgrywane przez uczniów, pokazały, że emocje, współpraca i odpowiedzialność są ważniejsze niż wynik!
Podczas bajkoterapii mieliśmy okazję porozmawiać o: współpracy zamiast rywalizacji, rozwijaniu świadomości własnych emocji, komunikacji i umiejętności słuchania innych, budowaniu relacji i zaufania, odpowiedzialności za swoje wybory, postawie fair play i docenianiu wysiłku, a nie tylko wyniku, sile różnorodności, odwadze do zmiany, …oraz o fundamentalnym poczuciu przynależności!
To był bardzo inspirujący czas! Dziękujemy klasie 4a za aktywny udział!
Widzimy się na kolejnej Bajkoterapii!












