Bajkoterapia z biblioteką

Bajkoterapia powraca!

Wartość w zespole.

Październik to miesiąc, w którym ruszamy z kolejnym cyklem Bajkoterapii z biblioteką!

Na pierwszy ogień gościliśmy wspaniałą klasę 4a ze Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

Wybraliśmy wyjątkową opowieść od Zaczytani.org: „Lewa łapa Leona”.

Ta historia, pełna ciepła i mądrości, niesie ważne przesłanie: nie trzeba być najlepszym, by być ważnym!

W drużynie – tak jak w życiu – każdy głos, łapa i serce się liczy!

Dzięki Leonowi przekonaliśmy się, że drużyna to nie tylko boisko – to także klasa, rodzina, grupa przyjaciół. Scenki odgrywane przez uczniów, pokazały, że emocje, współpraca i odpowiedzialność są ważniejsze niż wynik!

Podczas bajkoterapii mieliśmy okazję porozmawiać o: współpracy zamiast rywalizacji, rozwijaniu świadomości własnych emocji, komunikacji i umiejętności słuchania innych, budowaniu relacji i zaufania, odpowiedzialności za swoje wybory, postawie fair play i docenianiu wysiłku, a nie tylko wyniku, sile różnorodności, odwadze do zmiany, …oraz o fundamentalnym poczuciu przynależności!

To był bardzo inspirujący czas! Dziękujemy klasie 4a za aktywny udział!

Widzimy się na kolejnej Bajkoterapii!


opublikowano: