Bajkoterapia z biblioteką

Dziś było magicznie na bajkoterapii z naszą biblioteką!

Rano gościliśmy 5-latki z Niepublicznego Przedszkola „Gniazdko”!

Odkrywaliśmy razem ich wyjątkowość! Przez prosty odcisk palca dzieci dowiedziały się, że są jedyne w swoim rodzaju – nie ma drugiej takiej osoby na świecie!

To niesamowite! Mówiliśmy też o ich „supermocach” , bo każdy ma inny, fantastyczny zestaw talentów! Pamiętajcie: jesteście ważni i nikt nie potrafi być Wami lepiej niż Wy sami!


Po południu spotkaliśmy się z „Ufoludkami” z Przedszkola nr 1!

Tu postawiliśmy sobie pytanie: Co to znaczy być odważnym? Odpowiedzi były różne: nie bać się, być silnym, pomagać… A wiecie co? Okazało się, że odwaga to nie brak strachu! Odważny to ten, który robi coś, MIMO ŻE SIĘ BOI! Zastanawialiśmy się, co pomaga pokonać strach.

A na koniec? „Most Odwagi”!

Każdy „Ufoludek” pokazał, na co go stać, przechodząc most po wykonaniu wyzwania! Brawo za Waszą wielką odwagę!

Zapamiętajcie: Wszyscy się boimy. Ale bycie odważnym to robienie dobrych rzeczy pomimo strachu!

Dziękujemy Przedszkolom za cudowne spotkania! Do zobaczenia na kolejnej bajkoterapii!


opublikowano: