Bajkoterapia: Emocje, Relacje i Szacunek do Inności!
Wczorajszy dzień był pełen ważnych tematów! Na zajęciach z bajkoterapii w Szkole Podstawowej nr 1 podejmowaliśmy dwa kluczowe dla budowania relacji wątki:
Klasa 2c: Konflikt to nie wróg – to część relacji!
Z młodszą klasą 2c rozmawialiśmy o trudnych emocjach i sile rozmowy. Uczniowie zrozumieli, że:
- Każda emocja jest ważna.
- Konflikt jest naturalny.
- Przyjaźń potrafi przetrwać więcej, niż nam się wydaje, jeśli tylko o nią zadbamy i powiemy: „Potrzebuję z tobą porozmawiać”.
- Zwieńczeniem zajęć były fantastyczne „Kolaże przyjaźni”!
Klasa 6b: Dobrze, że się różnimy!
Ze starszą klasą 6b poruszyliśmy temat różnic. Okazało się, że:
- Poznając inność, stajemy się mądrzejsi i bardziej otwarci.
- Zamiast się bać, możemy się uczyć od siebie nawzajem!
- Różnimy się, ale wszyscy mamy tę samą, niezmienną godność i prawo do szacunku – i to jest najważniejsze!
- Na zakończenie powstały puzzle z hasłem: „Razem tworzymy piękną układankę”.
Dziękuję uczniom za zaangażowanie i otwarte serca! To była prawdziwa lekcja empatii, komunikacji i tolerancji!



























