Bajkoterapia z biblioteką

Bajkoterapia: Emocje, Relacje i Szacunek do Inności!

Wczorajszy dzień był pełen ważnych tematów! Na zajęciach z bajkoterapii w Szkole Podstawowej nr 1 podejmowaliśmy dwa kluczowe dla budowania relacji wątki:

Klasa 2c: Konflikt to nie wróg – to część relacji!

Z młodszą klasą 2c rozmawialiśmy o trudnych emocjach i sile rozmowy. Uczniowie zrozumieli, że:

  • Każda emocja jest ważna.
  • Konflikt jest naturalny.
  • Przyjaźń potrafi przetrwać więcej, niż nam się wydaje, jeśli tylko o nią zadbamy i powiemy: „Potrzebuję z tobą porozmawiać”.
  • Zwieńczeniem zajęć były fantastyczne „Kolaże przyjaźni”!

Klasa 6b: Dobrze, że się różnimy!

Ze starszą klasą 6b poruszyliśmy temat różnic. Okazało się, że:

  • Poznając inność, stajemy się mądrzejsi i bardziej otwarci.
  • Zamiast się bać, możemy się uczyć od siebie nawzajem!
  • Różnimy się, ale wszyscy mamy tę samą, niezmienną godność i prawo do szacunku – i to jest najważniejsze!
  • Na zakończenie powstały puzzle z hasłem: „Razem tworzymy piękną układankę”.

Dziękuję uczniom za zaangażowanie i otwarte serca! To była prawdziwa lekcja empatii, komunikacji i tolerancji!



opublikowano: