Debata oksfordzka – młodzi myślą krytycznie!

Dziś 6 listopada w naszej bibliotece odbyły się całodniowe warsztaty debatanckie, które poprowadziła Małgorzata Pitus – 23-letnia hrubieszowianka, która swoje pierwsze kroki w działaniach społecznych stawiała w Hrubieszowie, a dziś kończy studia w Krakowie i z powodzeniem rozwija skrzydła zawodowo w międzynarodowym środowisku.

Podczas zajęć młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica uczyła się:

jak formułować argumenty,

jak słuchać i odpowiadać z szacunkiem,

jak budować logiczną narrację i współpracować w zespole.

Już jutro o godz. 11.00 w sali konferencyjnej naszej biblioteki odbędzie się wielka odsłona teatru debaty oksfordzkiej!

Temat brzmi:

Rok przerwy po maturze (gap year) to dobra inwestycja w rozwój młodego człowieka.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Niech młodzi pokażą, że potrafią debatować z klasą, pasją i otwartym umysłem.

Miejska Biblioteka Publiczna – Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa

7 listopada, godz. 11.00


opublikowano: