Wyjazd studyjny bibliotekarzy powiatu hrubieszowskiego

Nowoczesne biblioteki Lublina – byliśmy tam po inspiracje!

10 października 2025 r. bibliotekarki i bibliotekarze z powiatu hrubieszowskiego wyruszyli na studyjną wizytę do Lublina, aby podejrzeć najciekawsze rozwiązania, zebrać dobre pomysły i wymienić doświadczenia.

Odwiedziliśmy najnowocześniejsze filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie: Biotekę, Bibliotekę na Poziomie, Biblio a także Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Zobaczyliśmy przestrzenie łączące książkę, technologię, multimedialność i lokalne społeczności. Każde miejsce pokazywało inne podejście do tego, jak może wyglądać biblioteka XXI wieku. W wyjeździe wzięły udział biblioteki publiczne z terenu powiatu hrubieszowskiego z gmin: Hrubieszów, Trzeszczany, Horodło, Mircze, Werbkowice. Organizatorem wizyty była Miejska Biblioteka Publiczna – Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau, która od czerwca 2025 r. pełni funkcję biblioteki powiatowej.

I już dziś wiemy jedno – wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


opublikowano: