Wczorajsze spotkanie w ramach zajęć z bajkoterapii z Biblioteką poświęcone zostało niezwykle ważnemu tematowi – różnorodności. Gościliśmy „Skrzaty” z Przedszkola nr 1, z którymi wspólnie zastanawialiśmy się nad pytaniem: co by było, gdyby świat nagle pozbawiony został kolorów?
W tej podróży do krainy barw towarzyszyła nam opowieść „Gdzie się podziały kolory” wydawnictwa Kreatibaj. Bajka w przystępny i czarujący sposób unaoczniła dzieciom, jak kluczową rolę w naszym życiu odgrywa różnorodność i jak istotny jest każdy element otaczającego nas świata – nawet ten z pozoru niepozorny. Historia Farbelki i Barwinka to metafora, która uczy, że świat pozbawiony różnorodności traci swoje piękno, a prawdziwa siła tkwi we współpracy i otwartości.
Dzięki tej historii dzieci przekonały się, że wszystkie kolory są ważne, co przełożyliśmy na przesłanie, że każdy z nas jest ważny i wyjątkowy. To była wartościowa lekcja o wzajemnym pomaganiu sobie.
Na zakończenie zajęć, Mali Odkrywcy z radością przystąpili do pracy, wykonując piękne, kolorowe tęcze – symbol odzyskanych barw i przypieczętowanie faktu, że razem tworzymy najpiękniejszy świat!













