Zakończyliśmy cykl inspirujących spotkań z Bajkoterapii, podczas których gościliśmy wspaniałe grupy 5-latków z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. Małego Księcia w Hrubieszowie oraz Przedszkola nr 5. Był to czas pełen ważnych tematów, kreatywnej zabawy i refleksji.
1. Spotkanie z Przedszkolem nr 5: W Obronie Kolorów i Różnorodności
Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 5 upłynęło pod znakiem celebrowania kolorów i różnorodności. W oparciu o bajkę „Gdzie się podziały kolory” (wyd. Kreatibaj) wspólnie zastanawialiśmy się, jak smutny i monotonny byłby świat pozbawiony barw.
- Temat przewodni: Bajka z udziałem Farbelki i Barwinka stała się doskonałą metaforą, by pokazać dzieciom, że każdy kolor jest ważny – tak samo jak każdy z nas.
- Ważne lekcje: Była to piękna lekcja o potędze współpracy, otwartości i akceptacji różnorodności. Dzieci z entuzjazmem przyjęły przesłanie, że razem możemy zdziałać cuda.
- Zwieńczenie: Na pamiątkę odzyskanych barw, mali artyści stworzyli piękne, kolorowe tęcze.
2. Spotkanie z Przedszkolem nr 1: O Sztuce Odmawiania
W trakcie zajęć z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 1 skupiliśmy się na istotnym aspekcie rozwoju emocjonalnego i społecznego – umiejętności odmawiania i stawiania granic.
- Pomocnik: Na spotkanie przybył Fenek, a dzieci wysłuchały jego przygody pt. „Nie chcę”.
- Dyskusja: Wspólnie rozmawialiśmy o tym, kiedy warto powiedzieć „nie”, aby chronić siebie i swoje potrzeby, a kiedy warto dać się namówić, by pozytywnie doświadczać świata. Była to fantastyczna nauka zdrowego asertywnego zachowania.
Jesteśmy dumni z zaangażowania i mądrości, jaką wykazały się dzieci podczas obu spotkań. Dziękujemy przedszkolom za owocną współpracę w ramach Bajkoterapii.
Do zobaczenia już w styczniu na kolejnych spotkaniach z bajkoterapią.
















