Pierwsza pomoc w Lawendowej Filii

26 stycznia w Lawendowej Filii nr 4 wydarzyło się coś naprawdę ważnego!

Odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy, prowadzone przez dwóch doświadczonych strażaków: Daniela Zubko i Mateusza Szkodzińskiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy w niezwykle przystępny i angażujący sposób przekazali nam ogrom cennej, praktycznej wiedzy.

W szkoleniu wzięły udział studentki Hrubieszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Hrubieszowskie Amazonki.

Pierwsza pomoc to coś więcej niż procedury – to gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, uważność, empatia i odwaga, by działać wtedy, gdy liczą się sekundy.

Dzisiejsze spotkanie przypomniało nam, że każdy z nas może stać się czyimś bohaterem.

Dziękujemy prowadzącym za profesjonalizm, spokój i ogromne serce włożone w to szkolenie. To była wiedza, która naprawdę ratuje życie.


opublikowano: