„Hrubieszów – dzielimy sie wspomnieniami”… o hrubieszowskich pocztówkach

Pocztówki z Hrubieszowa i do Hrubieszowa, wysyłane przez mieszkańców, żołnierzy lub tych, których los zatrzymał tu pracą lub innymi obowiązkami choć na chwilę.

Krótkie i treściwe pozdrowienia świąteczne lub zdecydowane wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni na kartce, by opisać co słychać. Zapytać o zdrowie, opowiedzieć o usuwaniu migdałków, zapytać czy kupić powidła jabłeczne albo dowiedzieć się, jak nazywał się proszek do wywabiania plam z popielatych materiałów.

Bez telefonów i internetu to obok telegramów i osobistej wizyty jedyny sposób, by dać znać innym, że o nich myślimy.

Marcowe spotkanie z cyklu „Hrubieszów – dzielimy się wspomnieniami” za nami, w kwietniu kolejne spotkanie


opublikowano: