Akademia Archiwistyki po raz trzeci!

Koordynatorka naszego archiwum Katarzyna Suchecka zakończyła właśnie trzyletni cykl spotkań w ramach Akademii Archiwistyki przygotowywany co roku przez Centrum Archiwistyki Społecznej.

Tegoroczna Akademia nosiła tytuł „Dbamy o pamięć, dbamy o siebie” i w całości była poświęcona dobrej kondycji archiwisty społecznego, jego dobrostanowi. Bo tylko archiwista w dobrej kondycji psychofizycznej może oddawać się swojej pasji z sercem i zaangażowaniem.

Akademia Archiwistyki zaproponowała następujące warsztaty:

✅ „Co to znaczy być archiwistą społecznym/archiwistką społeczną?” – prowadzenie: Paulina Czapska (Kolektyw Future Simple)

✅ „O zdrowiu psychicznym w kulturze” – prowadzenie: Jakub Tercz (Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne)

✅ „Jak radzić sobie z tym, co usłyszymy i przeczytamy? Podstawy superwizji” – prowadzenie: Paula Chmielewska

✅ „Jak zadbać o swój dobrostan, prowadząc archiwum społeczne?” – prowadzenie: Paulina Czapska (Kolektyw Future Simple). I to był zdecydowanie najlepszy warsztat!

Do tego ważna pogadanka: „Etyka w pracy archiwisty_tki społecznej — wprowadzenie do tematu”, którą poprowadziła Adriana Kapała (CAS). Dla chętnych był też spacer geocachingowy!

Cykl Akademii to nie tylko solidna dawka marytorycznej wiedzy, którą można wprowadzić w życie, ale także ogromne wsparcie, jakie dostaje archiwista społeczny i jego archiwum ze strony wspaniałych pracowników CASu i innych archiwistów z całej Polski! To prawdziwa grupa wsparcia i przyjaciół na lata.

https://www.facebook.com/share/r/1CmB2KAtE7


opublikowano: