BiblioLab 2025

Nawet deszcz nie zatrzymał bibliotekarzy w działaniu!

24 października w Hrubieszowie odbył się Lubelski BiblioLab 2025 pod hasłem „Biblioteka w działaniu” – i naprawdę było widać, że biblioteki działają pełną parą!

Mimo kapryśnej pogody dopisały i humory, i frekwencja – odwiedzili nas bibliotekarze z różnych powiatów województwa lubelskiego, pełni pasji, pomysłów i dobrej energii.

Gościliśmy również Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa, przedstawiciela Starostwa Powiatowego Marek Poznański oraz naszego gościa specjalnego – Grzegorza Winnickiego , Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie, który wygłosił inspirujący wykład inaugurujący spotkanie „Czy biblioteki publiczne jeszcze istnieją?”

Nie zabrakło też praktycznych warsztatów:

Beata Panasiewicz wprowadziła uczestników w świat teatrzyku kamishibai, pokazując jego magiczną moc w pracy z dziećmi,

Ada Dorosz pomogła odkryć, jak rozpoznawać fake newsy i radzić sobie z dezinformacją.

Było inspirująco, merytorycznie i z humorem – dokładnie tak, jak lubimy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, rozmowy i fantastyczną atmosferę.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach – Biblioteka w Hrubieszowie zawsze w działaniu!


opublikowano: