CATL bywa czasem detektywem

W Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej od czasu do czasu pojawia się potrzeba zdobycia dodatkowych informacji o osobie, miejscu czy wydarzeniu z przeszłości, najczęściej na podstawie fotografii. Spełniamy prośby osób, które szukają kogoś konkretnego, ciekawostek o swojej rodzinie lub chciałyby rozpoznać twarze z rodzinnych zdjęć. CATL w takich poszukiwaniach, wykorzystując profil Facebooka Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Anny Catlowskiej, odwołuje się do pamięci i przychylności obecnych i byłych mieszkańców Hrubieszowa.

W ostatnim czasie takimi zagadkami była postać pani Cecylii Rakowskiej z ul. Podzamcze, następnie losy i fotografie rodziny Lenardów i Sołowiejów prowadzących w Hrubieszowie rozlewnię piwa i wytwórnię lemoniady oraz pochodzenie nazwy „małpi gaj” – parku przy stadionie. 

Fotografię udostępniona przez panią Blankę Radomską, przedstawia dom na ul. Podzamcze, w którym mieszkała pani Cecylia Rakowska.

 Fotografia udostępniona przez internautę o pseudonimie Arek Esta przedstawia prawdopodobnie pracowników wytwórni lemoniady państwa Lenardów.

Fotografia udostępniona przez pana Jerzego Feliksiaka przedstawia mężczyzn na łódce na Huczwie, w tle młode drzewa zasadzone w tzw. „małpim gaju”.


opublikowano: