Ceramika w Lawendowej Filii

20 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów ceramicznych dla dzieci.

To było nasze pierwsze spotkanie z gliną – próbowaliśmy ją okiełznać, ugniatać, formować i nadawać jej kształty. Powstały piękne kubki, miski i wazoniki – każdy wyjątkowy i wykonany z ogromnym zaangażowaniem. Teraz wszystkie prace trafiły w ręce pani Aleksandry Lekan, która zabrała je do wypalenia w specjalnym piecu.

A już na kolejnych zajęciach będziemy je zdobić i nadawać im ostateczny charakter.


opublikowano: