Dziś 6 listopada w naszej bibliotece odbyły się całodniowe warsztaty debatanckie, które poprowadziła Małgorzata Pitus – 23-letnia hrubieszowianka, która swoje pierwsze kroki w działaniach społecznych stawiała w Hrubieszowie, a dziś kończy studia w Krakowie i z powodzeniem rozwija skrzydła zawodowo w międzynarodowym środowisku.
Podczas zajęć młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica uczyła się:
jak formułować argumenty,
jak słuchać i odpowiadać z szacunkiem,
jak budować logiczną narrację i współpracować w zespole.
Już jutro o godz. 11.00 w sali konferencyjnej naszej biblioteki odbędzie się wielka odsłona teatru debaty oksfordzkiej!
Temat brzmi:
Rok przerwy po maturze (gap year) to dobra inwestycja w rozwój młodego człowieka.
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!
Niech młodzi pokażą, że potrafią debatować z klasą, pasją i otwartym umysłem.
Miejska Biblioteka Publiczna – Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa
7 listopada, godz. 11.00






