Ferie bez nudy – Kartka scrapbooking

Dziś wykonamy kartkę okolicznościową techniką scrapbooking.
Krok po kroku opiszę co należy zrobić i jakich materiałów użyć, by wyczarować piękną kartkę.

Potrzebne produkty i narzędzia:

Papier i tekturki

Arkusz A4 papieru wizytówkowego, kolorowy blok techniczny, papier do scrapbookingu.
Opcjonalnie mogą być gotowe tekturki i papiery z motywami do wycięcia.

Baza pod kartkę

Baza kartkowa – czyli kartka, na której będziemy umieszczać nasze warstwy, a wewnątrz treść życzeń. Tutaj została użyta  kartka  papieru wizytówkowego.

Nożyczki

Na początek wystarczą  ostre nożyczki do papieru i nożyczki kreatywne ( o wszechstronnym zastosowaniu: nadadzą dekoracyjny brzeg Twoim kartkom okolicznościowym, zdjęciom, albumom, wstążkom oraz innym projektom plastycznym).
Gdy będziesz robić więcej kartek to  niezbędna  okaże się  gilotyna lub trymetr do cięcia papieru.

Klej

Najbardziej uniwersalny to klej Magic z aplikatorem, ale może to być klej introligatorski lub inny szybkoschnący.
Ważne jest żeby kleju nie było widać spod naszych przyklejonych ozdób, a papier nie może błyszczeć od nadmiaru użytego kleju.
Kleju nie można nałożyć zbyt dużo, bo inaczej papier, zwłaszcza ten o mniejszej gramaturze, może się nieestetycznie pofalować.

Wykrojniki, dziurkacze

Wykrojniki do papieru to praktyczne akcesoria, które pomogą Ci tworzyć najbardziej wyszukane projekty – sprawnie i bez wysiłku.

„Przydasie”

Niezastąpione są tasiemki, sznureczki, wstążeczki, guziki, skrawki materiałów, linijka, ołówek, taśma dwustronnie klejąca.

Mając już omówione podstawowe produkty zaczynamy tworzyć swoją kartkę. 
Nasza baza ma wymiar A5, czyli jest to połowa złożonego papieru wizytówkowego, a każdy z pozostałych papierów pomniejszyłam kolejno o 1 cm na długości i na szerokości.

Na bazę naklejamy papier do scrapbookingu. Pierwszą warstwę przykleiłam na klej,
Następne warstwy naklejamy już na taśmę dwustronnie klejącą aby  uzyskać efekt „unoszenia się”.

Gdy nie mamy jeszcze trymera ani gilotyny, nierówności jakie powstały podczas wycinania papieru można „ukryć” poprzez poszarpanie jego krawędzi.
Ja robię to ostrzem nożyczek, które otwieram na całą szerokość i strzępię krawędzie, nadrywam papier i wszelkie nierówności magicznym sposobem znikają, a praca nabiera ciekawego charakteru „Vintage”.

Dodatki:

Ja wybrałam papierowe kwiatki, które powstały z wykrojników, perełki plastikowe i perełki w płynie, gotowe listki z foamiranu oraz bawełniany sznurek.

Teraz czas na łączenie wszystkiego w całość.

Na samym końcu zdobimy pracę perełkami w płynie, które schną ok godziny dlatego gdy pracę ozdobicie, najlepiej odłożyć ją do wyschnięcia.

Tak prezentuje się gotowa praca.


opublikowano: