Spotkanie z Dorotą Grzymałą

Za nami inspirujące spotkanie z Dorotą Grzymałą.

Wykład, zrealizowany we współpracy z Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, był wyjątkową podróżą do świata japońskiej estetyki, uważności i piękna ukrytego w prostocie.

Podczas spotkania „Sztuka japońska, czyli ćwiczenia z zachwycania się”:

– dowiedzieliśmy się wielu fascynujących rzeczy o kulturze Japonii

– poznaliśmy niezwykłą technikę drzeworytu

– mogliśmy nie tylko o niej posłuchać, ale także zobaczyć film ukazujący jej zastosowanie,

– a przede wszystkim… zatrzymać się na chwilę i z uważnością podziwiać konkretne dzieła.

Prowadząca w niezwykle ciekawy, angażujący i pełen pasji sposób wprowadziła nas w świat japońskiej sztuki, dzieląc się swoją wiedzą i wrażliwością.

To było spotkanie, które przypomniało nam, jak ważne jest docenianie piękna tego, co pracochłonne, ale warte wysiłku.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne „Spotkanie ze sztuką”


opublikowano: